Історія бібліотеки

Бібліотека в нашому селі, ймовірно, з’явилась за польської влади. Тоді вона була у приміщенні школи. Були книги і польською, і українською мовами. Вже за радянської влади книгозбірня була переведена у стару хату біля зупинки на вулиці Берестецькій, навпроти колгоспної контори. Та хатина вже не збереглась, років п’ять назад була розібрана. Пізніше сільська книгозбірня переселилась у клуб, де довгий час і знаходилась. Та старенька хата по вулиці Берестецькій досі стоїть.

Після побудови нового Будинку культури з’явилось і сучасне просторе приміщення для сільської бібліотеки. Тут є зручний читальний зал, достатньо місця і для зберігання книг. Також у бібліотеці розмістилась народознавча кімната, де зібрані цікаві ужиткові речі, предмети побуту, ткацькі вироби, вишиванки, елементи оздоблення інтер’єру сільської хати. Тут часто бувають юні читачі, які залюбки знайомляться з мистецтвом рідного села.

Пам’ять односельчан зберегла і донесла до нас імена бібліотекарів, які приділяли велику увагу роботі й розвитку книгозбірні села. 

У 1958 році бібліотекарем була Котовська Галина, із с. Вовковиї.

Пам’ятають жителі села і дружину голови колгоспу Ковалюк Олександру, вона працювала в 1950-х роках. Стецюк Лариса Тимофіївна родом з с. Копань, завідувала книгозбірнею кілька років, у 1961 році перейшла працювати у Демидівку, згодом в Рівне. Зараз знаходиться на заслуженому відпочинку. 


Маргосюк Валентина – незмінний бібліотекар у 80-х роках.
Фото з сімейного архіву Маргосюк О. В.

Значний внесок у розвиток бібліотечної справи зробила Маргосюк Валентина, яка тривалий час працювала на цій ниві. Приємним словом згадують односельці її, з радістю відвідували тоді бібліотеку і молоді, і старі читачі.

Пізніше працювала бібліотекарем Гороховська Галина, при якій у 1966 році бібліотека охоплювала 473 читачі. Книжковий фонд налічував 5209 книг.

Деякий час була бібліотекарем Ніколайчук Галина Леонідівна з Демидівки.

З 2007 року бібліотекарем працює Гах Марія Василівна. У 2008 році налічувалося 582 читачі. Загальний фонд складав - 8320 примірників, шкільний відділ – 648 примірників книг, дитячої літератури – 2777 примірників. У 2015 році користувачів – 350, книговидача у бібліотеці – 7794, фонд бібліотеки налічує - 8314 примірників книг, з них дитячих - 2943.

При бібліотеці діє клуб за інтересами «Краєзнавець» та клуб рукоділля «Скрапбукінг – чудеса своїми руками». У книгозбірні села є прекрасний куточок для дітей з іграшками та цікавими книгами, бібліотекарем проводяться масові заходи до пам’ятних та знаменних дат – бесіди, відео-презентації, бібліотечні уроки, конкурси, вікторини, літературні години, виставки та інше. Бібліотекар записується на районному радіомовленні.

З 2011 року при бібліотеці діє краєзнавчий куточок, де кожен бажаючий може ознайомитися зі старовинними рушниками, речами побуту. Прикрасою бібліотеки є вишиті картини, які подарували жителі села.

Немає коментарів:

Дописати коментар