Участь у проектахУ 2016 році бібліотека долучилась до реалізації проектів, спрямованих на покращення матеріально-технічної бази, розширення переліку бібліотечних послуг та зміцнення авторитету бібліотеки як центру громадської активності села Рогізне.


Історія Рогізного єднає покоління

Минули часи, коли бібліотеки були книгозбірнями і об’єднували лише любителів читання. Нинішня бібліотека – це сучасний інформаційно-просвітницький центр суспільної активності, який об’єднує громаду. Рогізненська публічно-шкільна бібліотека не лишається осторонь і долучається до ініціатив громадськості, однією з яких стала участь в конкурсі міні-грантів бібліотечних ініціатив від Рівненського обласного відділення Української бібліотечної асоціації. Варто зауважити, що на конкурс надійшло 34 проектні заявки, з яких перемогу здобули 8 бібліотек. В числі переможців є і наша бібліотека з проектом «Історія Рогізного єднає покоління».
Метою проекту була активізація громади села Рогізне через об’єднання молоді та людей середнього та старшого віку для спільної фіксації історії краю та розвитку інформаційно-культурного середовища. Проект передбачав залучення до подій бібліотеки молоді та літніх людей, представників влади та громадськості з метою об’єднання зусиль для збору унікальних краєзнавчих відомостей про історичне різноманіття культур, побуту, кухні, звичаїв, особливостей різних національних громад, які проживали в Рогізному.

Партнерами, які спільно працювали над успішною реалізацією проекту, виступили Рогізненська сільська рада, Рогізненська ЗОШ І ступеня, громадська організація «Сприяння розвитку села», Вовковиївська ЗОШ І – ІІІ ступенів, Будинок культури села Рогізне, КЗ «Демидівська ЦСПШБ» та редакція районної газети «Вісник Демидівщини».
Протягом червня-липня були проведені ряд заходів. Із волонтерами з числа активної молоді села провели тренінг «Я – журналіст» з основ журналістської майстерності. Згодом в рамках краєзнавчого кросу «Крокуючи вулицями» журналісти-аматори здійснили опитування та збір історико-краєзнавчих матеріалів у жителів села. Після аналізу і обробки була підготовлена та видана збірка краєзнавчих нарисів «Історія Рогізного єднає покоління». Також  влаштовувались виставки та екскурсії. По завершенню результати проекту і краєзнавча збірка були презентовані перед громадою села.

1 коментар: